Tech

Építtesse meg álmai házát könnyűbeton falpanelek segítésével!

Az évtizedek óta ismert, és a skandináv országokban előszeretettel alkalmazott könnyűbeton falpaneles technológia nálunk is terjedőben van, köszönhetően annak, hogy az energiahatékony megoldások egyre inkább előtérbe kerülnek.

A könnyűbeton számos előnnyel rendelkezik. Ezek közül a kiváló hőtároló és jó páraáteresztő képességet mindenképpen fontos kiemelni. Kis súlyának és könnyű alakíthatóságának köszönhetően tökéletesen alkalmas speciális falpanelek gyártásához, így egyedi építészeti megoldások kivitelezéséhez.

Mi a könnyűbeton?

Könnyűbetonnak nevezik azokat a betontípusokat, amelyek testsűrűsége 2000 kg/m3 alatti. Ezt különféle adalékanyagok hozzáadásával érik el. A technológia nem új, már az ókorban is alkalmazták. Tufa- és téglaőrleményes könnyűbetonnal készült például a római Pantheon és a Colosseum is. A Prelement technológia speciális alapanyagot, keramzit agyaggolyókat használ a beton kikönnyítésére, amely kiváló műszaki tulajdonságokkal rendelkező, rendkívül jó építőanyagot eredményez.

A könnyűbeton vázát 1200°C-on kiégetett, duzzasztott agyaggyöngyök adják. A szemcséken kialakuló külső klinker héjazat és a porózus belső vázszerkezet nagy szilárdságot és kis tömeget eredményez. Ezt keverik a betonhoz, így jön létre a keramzitbeton, amelyből a nagyelemes falpanelek készülnek.

A könnyűbeton nagyelemes falpanel technológia előnyei

A szabadalommal védett paneles technológia a korábbi, tömeges lakásépítéseket lehetővé tevő módszerekkel ellentétben már engedi az egyedi igények megvalósítását, így személyre szabott építészeti tervek alapján készülő családi házak építésére is alkalmas.

Figyelembe veszi a modern otthonokkal szembeni szerkezeti, tűz-, zaj- és egészségvédelmi, használati biztonsági elvárásokat az energiatakarékosság, energiahatékonyság figyelembevételével.

A könnyűbeton elemek kizárólag természetes anyagokat tartalmaznak, így egészséges, élhető környezetet teremtenek.

A magas minőségű könnyűbeton falpanelek a szerkezet gyors összeszerelését teszik lehetővé. Egy átlagos családi ház esetében a falszerkezet teljes készre szereléséhez 2–3 munkanapra van szükség.

A technológia egyéb jellemzői

További nagy előnye, hogy a falpanelek mindkét oldalon sík felületűek a gyártási technológiából eredően, így a belső falfelületek nem igényelnek vakolást, amely jelentős idő- és költségmegtakarítást eredményez.

A falelemek könnyen megmunkálhatók, a vezeték- és szerelvénycsatornák a gyártás során kerülnek kialakításra, így ez újabb időmegtakarítást jelent. A technológia ráadásul környezetkímélő, mivel az előregyártásból adódóan minimális hulladék keletkezik az építés helyszínén.

Szavazzon bizalmat a már sok országban bizonyított könnyűbeton nagyelemes falpanel technológiának, építtesse meg álmai családi házát ennek segítségével!

Veszpremkukac

Recent Posts

ÉVIDÉZŐ – Ezen kukacoskodtunk tavaly

Nem túl vidám, de azért izgalmas éven vagyunk túl, minden (ál)szerénységet nélkülözve, kiváló cikkek sokaságán…

7 év ago

BÚÉK – A Balatonnál már délben koccintottak

A 12 éves, alsóörsi Érdi Ferenc Vince nyerte a pezsgődugó-kilövő versenyt. Kölyökpezsgővel. Sarkunkban az új…

7 év ago

CINIKE 2.0  – Az éhező viadala

Ádáz ellenségek voltunk, hónapokig háborúztunk. Nagyra becsültem a találékonyságát, az intelligenciáját, a túlélési technológiái elkápráztattak.…

7 év ago

NAV – Dohányár és online kassza

Amíg a december vége a kormányközeli médiában arról szólt, hogy az előnyös adóváltozásoknak köszönhetően mennyivel…

7 év ago

MESEKÓRHÁZ? – Az állam nem adja!

Mi lesz a Veszprémbe tervezett gyermekkórház épületének sorsa? – tette fel az írásbeli kérdést dr.…

7 év ago

PLT-BOTRÁNY – Nyomoznak az Orbán-interjú ügyében

Információs rendszer vagy adat megsértése bűntett elkövetésének gyanúja miatt indított nyomozást a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság…

7 év ago