• Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
Veszprém Kukac
No Result
View All Result

MINISZTERELNÖK ÚR! – Nyílt levél Orbán Viktornak

by Donát Tamás
2024.07.15.
in Közélet
Miniszterelnök Úr, MINISZTERELNÖK ÚR! – Nyílt levél Orbán Viktornak
254
SHARES
2.3k
VIEWS
Megosztom a FacebookonMegosztom a Twitteren

Ez is tetszeni fog

BODÓ GERGELY – Némelyek számára a puszta létünk provokáció

MEDIAWORKS – Hetilap lesz a megyei napilapból

MÉDIACENTRUM – Megalapítását indítványozza a Híd a Városért

Miniszterelnök úr! Munkám során legalább ötször készíthettem önnel interjút. Az elsőt még akkor, amikor futballszerelésben állt a veszprémi stadionöltöző folyosóján, csereként bevetésre várva a Veszprém elleni mérkőzésre. De nem lépett pályára, mert már a kivonuláskor kifütyülték.

A másik találkozónk akkor történt, amikor a kórház bejáratánál, a sajtótájékoztatóján szidta, ostorozta a hazai egészségügyet. Igaz, akkor még ellenzékben volt. Ott állt Mikola István is, akit a nemzet orvosának nevezett, aki miniszterként éppen két évig töltötte be ezt a mérhetetlenül fontos pozíciót. Valahogy soha nem találja el, hogy ki lenne szakmailag erre a legjobb megoldás. Dr. Kásler Miklós ténykedése valóságos tragédia volt. Áldásos tevékenységének hála, kisvárosnyi ember halt meg a Covid-járvány idején. Amire bátorkodott azt mondani, hogy a világjárványt mi, magyarok kezeltük a legjobban.

Most meg egy rendőrminiszter irányítja az oktatást és az egészségügyet is. Ami vicc és közröhej! Sikerült is alaposan sárba taposni ezt a területet is.

Egymillió embernek nincs háziorvosa. Hetente bezárnak fekvőbetegosztályok, mert nincs orvos, szakápoló, nővér. Van, ahol éjszaka ügyeletes orvos nélkül jut egy nővérre negyven beteg! És akkor a várólistákról nem is szóltunk! Veszprémben is bezárták az urológiát, fél gőzzel tud üzemelni a sebészet és már rebesgetik, hogy újabb osztályra készülhet lakat a megyei kórházban. Ahol még igazgató sincs. Mert Pintér Sándor rendőrségi táborában egy hónapig tanulják a kiválasztottak, miként kell megfelelni az elvárásoknak.

Miniszterelnök úr! Most mit mondana a veszprémi kórház előtt állva a nemzet orvosával, dr. professzor PhD Pintér Sándorral a magyar egészségügyről?

Az elmúlt hetek nagy rohanásait figyelve aggódom Miniszterelnök úr egészségért. Láthatóan túlsúlyos. Testtömeg indexének mérése után ijesztő eredményt kapna. Ezért javasolnám, hogy feküdjön be két hétre az ön kormánya által fenntartott és működtetett állami kórház valamelyikébe. Csodákat tenne önnel az ottani koszt. Különös tekintettel a reggelire és a vacsorára, ami azoknak jut, akik évtizedekig fizették az egészségügyi hozzájárulást és most ágyhoz köti őket a betegségük. Minapi fotónkat ízelítőnek csatoltuk.

Az igazsághoz tartozik, hogy a hazai egészségügyben számos lelkiismeretesen, szívvel-lélekkel dolgozó, szakmailag elhivatott ember dolgozik, kockáztatván az egészségüket, a kimerültségig végzik a munkájukat azért, hogy a betegek lehetőleg gyógyultan távozhassanak a kórházból. De ehhez, Miniszterelnök úr, Önnek és munkatársainak nem sok közük van!

related

Címkék: Miniszterelnök úrveszprémi Csolnoky Ferenc KórházegészségügykórházOrbán Viktor
Előző hír

BALATONALMÁDI – Augusztusban Balatoni Filmzene Fesztivál

Következő hír

LÁTVÁNYTÁR – Nőábrázolások és ábrázoló nők

Kapcsolódó Cikkek

BODÓ GERGELY – Némelyek számára a puszta létünk provokáció

BODÓ GERGELY – Némelyek számára a puszta létünk provokáció

by Veszpremkukac
2026.06.26.

A tavalyi közel négyszázezres tömeg után idén is sok felvonulót várnak szombaton a budapesti Pride-ra. Bodó Gergely személyes hangvételű írása...

MEDIAWORKS – Hetilap lesz a megyei napilapból

MEDIAWORKS – Hetilap lesz a megyei napilapból

by Révész Erika
2026.06.25.

A Media1-en olvastuk a Mediaworks Hungary Kft. rendkívüli közleményét, amelyben a többek között a Veszprém megyei napilapot is kiadó cég közli, hogy augusztus...

MÉDIACENTRUM – Megalapítását indítványozza a Híd a Városért

MÉDIACENTRUM – Megalapítását indítványozza a Híd a Városért

by Révész Erika
2026.06.25.

Városi médiacentrum létrehozását indítványozta a közgyűlésen Hartmann Ferenc, a Híd a Városért képviselőcsoport frakcióvezetője. A képviselő interpellációjában azt kérte, hogy...

ARANYOS-VÖLGY – Porga magyarázkodik, a civileknek elegük van

ARANYOS-VÖLGY – Porga magyarázkodik, a civileknek elegük van

by S. Bonnyai Eszter
2026.06.25.

Amint arról tegnap már hírt adtunk, Porga Gyula polgármester levette a közgyűlés mai napirendjéről az Aranyos-völgy beépítésének ügyét. A lakóparképítés...

Következő hír
LÁTVÁNYTÁR – Nőábrázolások és ábrázoló nők

LÁTVÁNYTÁR – Nőábrázolások és ábrázoló nők

Please login to join discussion
TÁMOGASD MOST
A VESZPRÉM KUKACOT
Támogatom

Rólunk

Veszprém város online közéleti portálja

Rovatok

  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu

Cimkefelhő

Fidesz földrengés függőség hétvége koncert kézilabda Kína kütyük magyarság Menekültek plakát rendszerváltás Ukrajna választás vásárlás

Fontos

  • Kapcsolat
  • Adatvédelmi irányelvek
  • Médiaajánlat
  • Hozzászólási és moderálási szabályzat
  • Impresszum

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.Elfogadom