Szórakozás / Kultúra · 2020.02.27.

FILM – Veszprémben is látható a Zárójelentés

Az országos premierrel egy időben mától a Balaton Pláza mozijában is vetítik Szabó István új filmjét, a Zárójelentést.

Stephanus professzort (Klaus Maria Brandauer) váratlanul nyugdíjazzák. A doktor még nem szeretne elszakadni hivatásától, így elbúcsúzik kórházi kollégáitól, hazaköltözik a szülőfalujába, és – a helyiek nagy örömére – körzeti orvosként kezd dolgozni.
A fiatalkori szerelme és gyerekkori legjobb barátja viszontlátása megérinti a biztonságos környezetéből kiszakadt doktort, ám a faluban nemcsak pozitív élmények érik: olyan kisstílű, de ártalmas politikai csatározásokba is belekeveredik, amelyek nem engedik meg, hogy belefeledkezzen a múltidézésbe, vagy egy új élet gondolatával kísérletezzen. Stephanus a saját kárán kénytelen megtanulni, hogy a múlt kísérteteivel csak akkor számolhat le, ha szembenéz a jelennel.
Szabó István, a Mephistóért Oscar-díjat nyert, több más filmjéért Oscar-ra jelölt, Golden Globe-, cannes-i Aranypálma és berlini Ezüstmedve-díjas rendező hosszú szünet után, korábbi sikerei legfontosabb alkotótársai, Klaus Maria Brandauer, Eperjes Károly, Koltai Lajos operatőr, valamint a hazai színészet legjava segítségével készített új mozifilmet, amely ismét izgalmas, felkavaró és elgondolkodtató.


A Zárójelentést az országos premierrel egy időben kezdi vetíteni a Cinemacity Balaton Pláza: mától a jövő hét szerdájáig minden nap 17.30-tól.

Kritika a Zárójelentésről itt. A film előzetese itt megnézhető.

 

 






[fbcomments]