• Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
Veszprém Kukac
No Result
View All Result

DUPLA – Nem lesz lámpás átkelő a körforgalomban

by Gombás Gabriella
2019.04.11.
in Közélet
A dupla körforgalom délután négykor. Fotó: Veszprém Kukac

A dupla körforgalom délután négykor. Fotó: Veszprém Kukac

142
SHARES
1.3k
VIEWS
Megosztom a FacebookonMegosztom a Twitteren

Ez is tetszeni fog

BODÓ GERGELY – Némelyek számára a puszta létünk provokáció

MEDIAWORKS – Hetilap lesz a megyei napilapból

MÉDIACENTRUM – Megalapítását indítványozza a Híd a Városért

Mikor tervezik a Budapest–Brusznyai–Mártírok úti csomópontba megépített turbó körforgalmon átvezető gyalogos forgalmat közlekedési lámpa segítségével szabályozni? – hangzott el a precíz képviselői kérdés a legutóbbi testületi ülésen.

Katanics Sándor (DK) képviselő nem először (s a jelek szerint nem utoljára) firtatja a városlakókat érintő kérdést, és nem teszi ezt ok nélkül. A belváros legforgalmasabb szakaszának tehermentesítését szolgáló dupla körforgalom véget nem érő vitákat váltott ki, s úgy tűnik: az égvilágon senki sem örül neki – mármint a dupla körforgalomnak. Sem az autósok, sem a gyalogosok, mert úgy bedugult a város, mint korábban sohasem. Ugyanis az elmúlt hónapokban egyértelművé vált, hogy a folyamatos gyalogosközlekedés jelentősen lassítja a gépjárművek haladását. Erről itt írtunk.

Porga Gyula polgármester – válaszolván Katanics napirend előtti felszólalására – először kioktatta a képviselőt az általa említett utcanevek módosulásáról, majd kifejtette, szerinte nem a zebra okozza a nehézségeket és a dugókat, hanem a „rengeteg autó”. Statisztikával is szolgált: városunkban ma négyezer autóval több fut, mint például négy esztendőven ezelőtt. Tagadhatatlan, hogy vannak dugók, mondta, a reggeli és a délutáni csúcsforgalomban „rázúdul a városra” az autósáradat. Egyetlen megoldást jelenthetne az aranyosvölgyi híd megépítése, amely a szakemberek szerint egyharmadával csökkenthetné a belvárosra nehezedő forgalmat.

– Szakembereink figyelik a városon keresztülhaladó forgalmat, és vélekedésük szerint túl kevés idő múlt el a dupla körforgalmi pont átadása óta ahhoz, hogy lámpák telepítését tervezzük – zárta rövidre a vitát a polgármester.

Katanics viszont nem tágított, és néhány riasztó példával is ecsetelte az áldatlan állapotokat, például amikor a dugóban ragadt mentőautó kénytelen volt a sávokat elválasztó kerámiaköveken átküzdeni magát, mert másként nem juthatott volna ki a csapdából. Emlékeztette a város polgármesterét azon oktalan derűlátására, amikor arról beszélt, hogy a gyalogosok majd megvárják egymást a zebra melletti kerítés mögött és egyszerre indulnak el a gyalogátkelőn. Ehelyett a zebrán hol jobbról, hol balról lép az úttestre egy-egy gyalogos, minduntalan megakasztva a járművek haladását. Hogy ez így fog történni, már a laikusok is előre megjósolták, vélte Katanics, aki a völgyhídi projekttel kapcsolatosan igen sarkosan fogalmazott:

– Van ígéret, és volt is folyamatosan 2006 óta. Az előkészítő munkát elvégezte az azt megelőző kurzus, a területek kisajátítása is megtörtént, és tény, hogy 2010-ig az egyre nehezedő gazdasági helyzet miatt nem volt rá forrás, de a fideszes városvezetésnek ez az elmúlt 10 évben sem volt annyira fontos, mint az egyéb látványberuházások, így az uniós pénzeket másra költötték.

A képviselő a polgármester válaszát nem fogadta el, a testület többsége pedig igen.

 

related

Címkék: dupla körforgalomKatanics SándorPorga GyulakörforgalomVeszprém
Előző hír

EGYÜTT KÖNNYEBB – Szavazzon a MOL-kutakon a sérült emberekért!

Következő hír

KATASZTRÓFAVÉDELEM – Előzzük meg a gépkocsitüzeket!

Kapcsolódó Cikkek

BODÓ GERGELY – Némelyek számára a puszta létünk provokáció

BODÓ GERGELY – Némelyek számára a puszta létünk provokáció

by Veszpremkukac
2026.06.26.

A tavalyi közel négyszázezres tömeg után idén is sok felvonulót várnak szombaton a budapesti Pride-ra. Bodó Gergely személyes hangvételű írása...

MEDIAWORKS – Hetilap lesz a megyei napilapból

MEDIAWORKS – Hetilap lesz a megyei napilapból

by Révész Erika
2026.06.25.

A Media1-en olvastuk a Mediaworks Hungary Kft. rendkívüli közleményét, amelyben a többek között a Veszprém megyei napilapot is kiadó cég közli, hogy augusztus...

MÉDIACENTRUM – Megalapítását indítványozza a Híd a Városért

MÉDIACENTRUM – Megalapítását indítványozza a Híd a Városért

by Révész Erika
2026.06.25.

Városi médiacentrum létrehozását indítványozta a közgyűlésen Hartmann Ferenc, a Híd a Városért képviselőcsoport frakcióvezetője. A képviselő interpellációjában azt kérte, hogy...

ARANYOS-VÖLGY – Porga magyarázkodik, a civileknek elegük van

ARANYOS-VÖLGY – Porga magyarázkodik, a civileknek elegük van

by S. Bonnyai Eszter
2026.06.25.

Amint arról tegnap már hírt adtunk, Porga Gyula polgármester levette a közgyűlés mai napirendjéről az Aranyos-völgy beépítésének ügyét. A lakóparképítés...

Következő hír
KATASZTRÓFAVÉDELEM – Előzzük meg a gépkocsitüzeket!

KATASZTRÓFAVÉDELEM – Előzzük meg a gépkocsitüzeket!

TÁMOGASD MOST
A VESZPRÉM KUKACOT
Támogatom

Rólunk

Veszprém város online közéleti portálja

Rovatok

  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu

Cimkefelhő

Fidesz földrengés függőség hétvége koncert kézilabda Kína kütyük magyarság Menekültek plakát rendszerváltás Ukrajna választás vásárlás

Fontos

  • Kapcsolat
  • Adatvédelmi irányelvek
  • Médiaajánlat
  • Hozzászólási és moderálási szabályzat
  • Impresszum

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.Elfogadom